Fat Japan imari

256003

FAT, 2 st, porslin, Japan, 1900-tal, konturerade brätten, dekor av bl a fåglar och lotusblommor, diameter ca 30,5 cm

Slitage, glasyrdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Fat Japan imari

Budhistorik (17 bud)
1369565
2 400
1369548
1369562
1369548
1 600
1368959

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.