Frukbestick förgyllt silver

255964

FRUKTBESTICK, 24 dlr, förgyllt silver, Tyskland, 1900-talets början, Gebr Friedländer , skaft i ben, dekor av blomsterslingor, vridna skaft, bestående av 12 fruktgafflar, 12 fruktknivar, schatull medföljer

Bruksslitage

Silver

Monter 32

Frukbestick förgyllt silver

Budhistorik (7 bud)
1365729
2 400
1365727
1365726
1 800
1365725
1364236
500

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.