Bord Bruno Mathsson bl a teak

255912

SLAGBORD, "Maria Flap", formgivet av Bruno Mathsson 1936, skivor fanerad i teak, benställning i ek, höjd 76, 89xca275 cm (fullt utfällt)

Skador, skiva med sprickor

Design, Möbler

Rum 10

Bord Bruno Mathsson bl a teak

Budhistorik (26 bud)
1367613
13 000
1367679
12 500
1367613
12 000
1367601
11 500
1367550
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 270 EUR, 1 486 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.