Tulpanvas 1900-talets början

255895

TULPANVAS, 1900-talets början, porslin, dekormåleri av kustmotiv, dekorhänklar i form av fantasidjur, botten med oidentifierad märkning

Omfattande bränningsdefekter, smärre lagningar

Keramik/Porslin

Monter 3

Tulpanvas 1900-talets början

Budhistorik (9 bud)
1367722
650
1367439
600
1360836
550
1367438
550
1360836
500

Slutpris SEK:
650
64 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.