Fåtölj i senbarockstil

255885

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, senbarockstil, klädd i medaljongmönstrad röd textil fäst med tennlickor i mässing, ben i form av tassar, höjd 102 varav sitthöjd ca 50 cm

Slitage, fläckar

Rum 9

Fåtölj i senbarockstil

Budhistorik (38 bud)
1367669
4 600
1367668
4 400
1367666
4 200
1367665
1367664
3 800

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.