Kaffe- och teservis Kunglig Dansk

255776

KAFFE- OCH TESERVIS, 33 dlr, porslin, Kunglig Dansk, Sachsisk Blomst, polykromt bemålad dekor av buketter och ströblommor, förgyllda kantränder, bestående av: 6 kaffekoppar, 12 tekoppar, 13 assietter, tekanna, kanna

5 assietter med skador medföljer, enstaka skador kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 32

Budhistorik (13 bud)
1366594
6 400
1366530
6 200
1366592
6 200
1366530
5 800
1366591
5 600

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.