Atenienn nyrokoko

255767

ATENIENN, för hörn, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanérat i mahogny, bakstycke med speglar, höjd 202, 95x65 cm
PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Foliering med skador, bruksslitage

Biby, Möbler

Rum 2

Atenienn nyrokoko

Budhistorik (11 bud)
1366668
1366821
1366668
650
1366293
600
1362633
550

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.