Ferdinand Fagerlin, Interiör med fiskargossar

255752

FAGERLIN, Ferdinand (1825-1907): Interiör med fiskargossar, signerad Ferd. Fagerlin, olja på duk, 40,5 x 49 cm
ÖVRIGT: Jämför med målning Rökande fiskargossar, utförd 1862, i samlingarna på Nationalmuseum (NM 954)

Konst, Måleri

Kundcenter

Budhistorik (7 bud)
1367479
6 600
1367475
6 400
1367444
6 200
1367443
5 200
1359351
5 000

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.