Golvur 1800-tal

255735

GOLVUR, 1800-tal, svärtad furu, skuren dekor av blomster, urverket märkt Rob Skelton Malton (1752 - 75), nyckel finns, höjd 218, 42x22 cm

Slitage, sakdor, maskstunget, senare glas

Ändringar/tillägg
Nyckel och vev finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Golvur 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
1365462
550
1366161
500
1365462
450
1361251
1359273

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.