Lars Peter Enanader

255730

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Lars Peter Enander 1795-1862 (Götheborgs Privat Banks förste kamrerare 1847-1858), otydligt signerad, signerad och daterad 1849, olja på duk uppfodrad på pannå, 59x51 cm

Krackeleringar, skador. Ram med skador.

Rum 11

Lars Peter Enanader

Budhistorik (6 bud)
1366923
500
1366920
450
1366906
1366218
1366905

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.