Kosta Odelberg glasservis

255719

GLASSERVIS, 32 dlr., Odelberg, Kosta, 1900-tal, graverad och förgylld dekor, bestående av 17 rödvinsglas, 15 starkvinsglas

2 starvinsglas samt 1 rödvin med nagg

Glas, Servisglas

Monter 2

Kosta Odelberg glasservis

Budhistorik (35 bud)
1366485
16 500
1366582
16 000
1366485
15 500
1366581
15 000
1366485
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 612 EUR, 1 886 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.