Mistlur modell Tyfon

255718

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets mitt, signerad Kockums Verkstad, Malmö, Rydbergs patent, mässing med stativ i svartlackerat gjutjärn, höjd 56 cm, otät

Ej fuktionstestad

Nautica/Technica

Rum 3

Mistlur modell Tyfon

Budhistorik (20 bud)
1366108
1 400
1366085
1 300
1365024
1364975
1365022

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.