Sextant J. Coombes, Devonport

255715

SEXTANT, mässing, 1900-talets början, signerad J. Coombes, Devonport, nr. 8270, med tillbehör och certifikat utfärdat 1913 i mahognyfodral, längd 22 cm

Etui med spricka, några tillbehör saknas i etuiet

Nautica/Technica

Monter 2

Sextant J. Coombes, Devonport

Budhistorik (8 bud)
1366466
1364973
3 600
1362975
1360113
950
1360112
900

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.