Bonad Sunnerboskolan 1800-talets hälft

255696

BONAD, del av, 1800-talets första hälft, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, visar figurscener, målad på väv uppfodrad på pannå, ca 102x64 cm

Åldersrelaterat slitage/färgbortfall

Allmoge

Rum 3

Budhistorik (24 bud)
1365514
7 000
1361133
6 800
1361059
6 600
1361132
6 600
1361059
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.