Vyer mm ur Dahlbergs verk om Sverige

255651

DAHLBERG, ERIK. Ca 25 vyer mm ur Suecia Antiqua et hodierna, tidigt 1700-tal, graverade planscher, delvis dubbletter, flera i passepartout, varierande mått, samt några vyer litografier över Norrköping (Södergren).

Några smärre skador.

Ändringar/tillägg
I vagga.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Visas på begäran

Budhistorik (15 bud)
1368573
1 400
1368572
1 300
1368306
1368570
1368306

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.