Figurin

255520

FIGURIN, grön sten, Kina, 1900-tal, skuren dekor, i form av stående kvinna med fruktkvist i handen, monterad på snidad sockel i trä, höjd ca 20 cm

Delar saknas, skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Figurin

Budhistorik (13 bud)
1368706
1368701
1368700
950
1368699
900
1368696
750

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.