Palle Nielsen 4 böcker med grafik

255453

NIELSEN, PALLE (4). Orfeus og Eurodike. Første del. 1959 Köpenhamn, Reitzel, 1959, 53 linoleumsnitt, numrerad upplaga 277/450 signerad av konstnären,
Isola. Et mellemspil. / An Interlude. Orfeus og Eurydike, anden del. 42 linoleumsnitt. Köpenhamn, Reitzel, 1970, numrerad upplaga 422/450, signerad av konstnären, Nekropolis 52 penseltegninger, Köpenhamn, Reitzel, 1970, numrerad upplaga 60/500 signerad P.N., Serien uden navn, 12 penseltegninger skåret i linoleum, Clausens kunsthandel, 1977

Isola något nött och missfärgat band,

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

Monter 31

Budhistorik (21 bud)
1365308
3 600
1365300
3 400
1365300
2 600
1365225
2 400
1365225

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.