Stolar Arne Jacobsen modell Sjuan

255394

STOLAR, 4 st, modell Sjuan, formgiven av Arne Jacobsen 1955, för Fritz Hansen, Danmark, klädda i brunt skinn, sitthöjd ca 42 cm

Fläckar, slitage, mindre skador, en saknar ett benavslut

Rum 12

Budhistorik (21 bud)
1369355
4 600
1369345
4 400
1369302
4 200
1369302
3 600
1369268
3 400

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.