Stolar Arne Jacobsen modell sjuan

255393

STOLAR, 4 st, modell Sjuan, formgiven av Arne Jacobsen 1955, för Fritz Hansen, Danmark, klädda i brunt skinn, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, mindre skador, fläckar, märken

Möbler, Design

Rum 8

Budhistorik (32 bud)
1368150
8 400
1368146
8 200
1368136
8 000
1368145
8 000
1368136
7 800

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.