Oljemålning Birger Petraeus

232449

PETRAEUS, Birger (1888-1957?): Fregatten Vanadis och briggen Falken vid Skeppsholmen", signerad och daterad Birger Petraeus 1938, olja på duk, 46x54 cm
UTSTÄLLD: De Ungas Salong 1943

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Rum 11

Oljemålning Birger Petraeus

Budhistorik (7 bud)
1208261
1208567
1208261
1 900
1208566
1 800
1208261
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.