Fat och tallrikar Famille Rose

232416

TALLRIKAR, 7 st, FAT, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, diameter 23 resp 11,5 cm

Nagg, lagningar och smärre färgbortfall

Keramik/Porslin

Monter 4

Budhistorik (8 bud)
1169235
1169227
3 600
1169226
3 200
1163054
2 600
1160680

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.