Armlänstolar 1700-tal

232408

ARMLÄNSTOLAR, 1 par, Lindomearbeten, 1700-talets andra hälft, genombruten rygg med profilerad balusterbricka, svängda sarger och framben, ball-and claw fötter, svarvat H-kryss

Renoverade och kompletterade

Rum 2

Armlänstolar 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
1171246
9 200
1170868
9 000
1170868
8 800
1171237
8 600
1170868
7 000

Slutpris SEK:
9 200
878 EUR, 987 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.