Gouache fartygsporträtt

232365

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, fartygsporträtt av Ångfart. AB Canadias lastångare "SS Canadia", otydligt signerad och daterad Marseille 1924, gouache, 30x48 cm

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Rum 11

Gouache fartygsporträtt

Budhistorik (7 bud)
1211934
1210708
1 900
1211857
1 800
1210708
1 700
1211856
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.