Lackskålar Japan tidigt 1900-tal

232278

SKÅLAR med lock, röd lack, Japan, tidigt 1900-tal, locken med dekor av tranor i rött och guld, diameter 12 cm; träfodral medföljer

Skador, smärre lackborfall

Keramik/Porslin

Monter 1

Budhistorik (9 bud)
1167458
900
1166862
850
1166862
750
1167457
700
1166862
500

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.