Väggpendyl gustaviansk

232277

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gustaviansk, urtavlan märkt Anjou (Johan Gustav Anjou 1779-1785), förgylld, höjd 94 cm

Senare bronsering, trasigt glas, nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Pendel finns

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl gustaviansk

Budhistorik (18 bud)
1169781
5 200
1169715
5 000
1169715
4 200
1167998
1167997
3 800

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.