Martins vy över Haga

232250

MARTIN, JOHAN FREDRIK. Kongl. lust-slottet Haga. Château roy de Haga. Tidigt 1800-tal

Akvatint över konturetsning. Efter teckning av A. F. Cederholm. Ca 360x500 mm. Hårt skuren intill bildytan. Något nött med bristningar och smärre lagningar i ytterkanterna, några fläckar.

Frölich 172. Svenska vuer 10.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 4

Martins vy över Haga
Budhistorik (3 bud)

1184261
600
1184260
1183822

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.