Originallitografier av Miró och bok av Picasso

231949

ORIGINALLITOGRAFIER AV MIRÓ bl.a. (2). MOURLOT, F. - LEIRIS, M. Joan Miró. Der Lithograph. I. Genf (Weber) 1972.
4:o. 12 originalfärglitografier J. Miró (alla, inklusive skyddsomslag), kolorerade och andra illustrationer.
Originallinneband. Dekorerat skyddsomslag. +

QUINN, EDWARD - PENROSE, ROLAND. Picasso at work. London (W. H. Allen & Company) 1965. 4:o. Kolorerade och andra illustrationer. Förlagets pappband med skyddsomslag. 2 vol.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
1182832
1175659
1 400
1182831
1 400
1175659
1 300
1182829

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.