Nakterhus med kompass

231834

NAKTERHUS MED KOMPASS, 1900-tal, med el- och fotogenbelysning, märkt C. M. Hammar, Göteborg, kardanskt upphängd vätskekompass, märkt G. W. Lyth, Stockholm, nr 20220, 1946, höjd 37, kompassens diameter 19 cm

Smärre skador

Nautica/Technica

Rum 11

Nakterhus med kompass

Budhistorik (16 bud)
1211935
1211938
3 800
1211935
3 600
1211937
3 400
1211935
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.