Fat porslin Kina

231777

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, diameter 43 cm

Hack, spricka, smärre glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Fat porslin Kina

Budhistorik (11 bud)
1193018
1192659
1192072
2 800
1186848
2 600
1186144
2 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.