Diverse instrument

231495

TEKNISKA INSTRUMENT, 1900-tal, Dr. Östmans vindmätare, planimeter, prisma, Lyth pejlskiva, Correx mätare, Staedtler ritbestick, i etuier
Proveniens: Stadsarkitekt Gustav och Ingenjör Åke Améen

Etuierna nmed smärre skador

Nautica/Technica

Monter 10

Diverse instrument

Budhistorik (13 bud)
1209692
1211861
1209692
950
1211859
900
1209692
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 118 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.