Martin Kourak träskål

230228

KOURAK, Martin (född 1940): Träskål, skuren björk, monogramsignerad och daterad -01, längd 39 cm

Diverse, Etnografica

Monter 28

Martin Kourak träskål

Budhistorik (8 bud)
1183018
4 600
1182883
4 400
1178060
4 200
1170067
1169355

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.