Anders Zorn etsning

230077

ZORN, Anders (1860-1920): Prins Eugen, 1904, signerad, etsning, 14x10 cm,
LITTERATUR: Asplund 58, Hjert & Hjert 41,
Tryckplåten var i Prins Eugens ägo innan den förstördes

Gulnad

Monter 1

Anders Zorn etsning

Budhistorik (26 bud)
1167696
15 000
1167701
14 500
1167696
14 000
1167698
13 500
1167696
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 431 EUR, 1 610 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.