Matta

229614

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/bomull, ca 51x50 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Mindre lagning, mindre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Monter 9

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195543
1195688
750
1195543
700
1192666
650
1192666
550

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.