Sextant

229293

PLATH SEXTANT, Tyskland 1900-talets första del, delvis svartlackerad mässing, handtag i bakelit, signerad C. Plath, Hamburg, längd 22 cm, med tillbehör och certifikat utfärdat 1939 i mahognyfodral

Fodralnyckel saknas

Nautica/Technica

Kundcenter

Sextant

Budhistorik (33 bud)
1211466
7 600
1211693
7 400
1211466
7 200
1211546
7 000
1211466
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.