Hermès, Paris, axelbandsväska "Evelyne III"

228992

HERMÈS, Paris, axelbandsväska "Evelyne III", sent 1980-/tidigt 90-tal, färg "Gold" gyllenbrun, mjukt präglat kalvskinn "Veau Togo", vita stickningar, rundade sömmar utåt "retourné", handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad R, storlek GM, 33 x 31 x 10 cm, axelband 41 cm, tillhörande dustbags i original

Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Hermès, Paris, axelbandsväska

Budhistorik (21 bud)
1189868
7 800
1189870
7 600
1189868
7 400
1189866
7 200
1189860
7 000

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.