Afrikansk skallra

228941

SKALLRA, Kongo, flätverk, höjd 31, diameter12,5 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal

Liten skada i flätverket

Etnografica

Monter 10

Afrikansk skallra

Budhistorik (2 bud)

1193396
1182951

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.