Afrikansk skulptur

228688

SKULPTUR, Ibeji, Yoruba, Nigeria, höjd 27 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i 1974

Skador

Etnografica

Monter 12

Afrikansk skulptur

Budhistorik

2014-03-15 kl 15:18
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.