Afrikansk textil

228676

TEXTIL, "Shoa", Kuba, Kongo, 70x62 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Kinshasa 1969

Etnografica

Monter 10

Afrikansk textil

Budhistorik (7 bud)
1195145
1 400
1194048
1 300
1194037
1192540
1192540
700

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.