Afrikansk mask

228649

MASK/FETISH, Lega, Kongo, Kivu-provinsen, höjd 16 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Leopoldville 1963

Insektsangreoo

Etnografica

Monter 12

Afrikansk mask

Budhistorik (9 bud)
1197066
700
1194336
650
1197064
650
1194336
550
1197063
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.