Afrikansk kopp

228639

KOPP, Kuba, Kongo, Mweka-provinsen, längd 27cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Mushenge 1966

Saknar ett ben, samlarmärkning

Etnografica

Monter 11

Afrikansk kopp

Budhistorik

2014-03-15 kl 15:03
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.