Matta

227280

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/bomull, ca 60x138 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, mindre skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (8 bud)
1191160
950
1190845
900
1190845
750
1184684
700
1190844
700

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.