Afrikansk mask

227210

MASK, Baule, Elfenbenskusten, patinerat trä, höjd 33 cm, Proveniens: Svensk samlare, inköpt under 1970-talets början

Mindre skada

Etnografica, Diverse

Monter 11

Afrikansk mask

Budhistorik (11 bud)
1197022
5 000
1197021
4 800
1197020
1197017
3 800
1197015
3 400

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.