Skulptur Bamana

226341

SKULPTUR, 1900-talets sista kvartal, Elfenbenskusten/Mali, Bamana, sittande kvinna, höjd ca 73 cm

Smärre slitage, spår av orangrepp, torrsprickor

Etnografica

Monter 12

Skulptur Bamana

Budhistorik (2 bud)

1196993
1196105

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.