Armband silver 1900-talets slut

226264

ARMBAND, sydvästra USA, silver, infattade stenar, dekor av stiliserad fjäderprydd dansare, insida med ristad text "Canyon Trading Post", otydligt signerad, innermått ca 5,5 cm, RING, silver, infattad turkos, dekorelement av stiliserat bladverk och blomma, storlek ca 19,25 cm, total vikt ca 115 g

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 7

Budhistorik (13 bud)
1195419
1195041
1195041
1 300
1195417
1195041

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.