Toiletteväska, ca 1940, cognacsfärgat skinn

225804

TOILETTEVÄSKA, ca 1940, cognacsfärgat skinn, gula stickningar, präglad initial Hj. Th. A., innehållandes toiletteinredning med dosor och flakonger i glas, manikyrset, kam och borstar, 34 x 60,5 x 16 cm, tillhörande fodral
PROVENIENS: Hjalmar Thörnström

Slitage, trasig spegel

Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
1181633
1181632
850
1174427
1173592
1173251

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.