Nordamerikanska figuriner

224916

KERAMIKFÅGLAR, 5 st, Zuni Pueblo, 1 signerad N.B., höjd 6-12,5 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Etnografica, Keramik/Porslin

Monter 8

Nordamerikanska figuriner

Budhistorik (19 bud)
1195830
1 300
1194477
1191389
1190272
1190188
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.