Nordamderikanska keramikskålar

224911

SKÅLAR, 3 st, Pueblo, bl.a. Zia Pueblo, höjd 12,5 till 15 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Slirtage, nagg, en med sprickor

Etnografica

Monter 8

Budhistorik (13 bud)
1194938
1194945
950
1194938
900
1194929
850
1194930

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.