Armband

224463

ARMBAND, 1900-talets mitt, sydvästra USA, Navajo, sandgjuten, genombruten armskena, infattad turkos, innermått ca 5,5 cm, BROSCH, Navajo, infattad turkos, sandgjuten, totalvikt ca 92 gram
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 8

Armband

Budhistorik (7 bud)
1195632
1195077
900
1195076
850
1195075
1191147
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.