Bältespänne ring

224443

BÄLTESSPÄNNE, RING, 1900-talets andra hälft, sydvästra USA, silver och infattade turkoser, pålödd dekor av bl a trådarbete, spännet signerat LB, ca 9 cm, ringstorlek ca 17 mm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 8

Bältespänne ring

Budhistorik (8 bud)
1196099
1196097
650
1196096
600
1196095
550
1194479
500

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.