Halsband ringar

224432

HALSBAND, RINGAR, 3 st, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, delvis infattade med turkoser, delvis punsad och pålödd dekor, längd halsband ca 56 cm, ringstorlekar ca 16-17 mm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 7

Halsband ringar

Budhistorik (6 bud)
1195964
700
1195078
650
1194830
600
1194524
550
1177391
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.